Këmbimi valutor/ Me sa blihen e shiten dollari dhe euro, çfarë ndodh me monedhat e tjera

1 Shtator 2023, 07:56 / EKONOMI ALFA PRESS

Këmbimi valutor/ Me sa blihen e shiten dollari dhe euro, çfarë
Në tregun e këmbimit valutor sot një dollar amerikan do blihet me 99.2 lekë dhe do shitet me 106 lekë.

Monedha evropiane euro do blihet me 107.9 lekë dhe do shitet me 108.9 lekë.

Ndërsa franga zvicerane do blihet me 111.9 lekë dhe do shitet me 113.3 lekë.

Ndërkohë paundi britanik do blihet me 125 lekë dhe do shitet me 126.6 lekë.