Këmbimi valutor/ Me sa blihen e shiten dollari dhe euro, çfarë ndodh me monedhat e tjera

4 Shtator 2023, 07:47 / EKONOMI&SOCIALE ALFA PRESS

Këmbimi valutor/ Me sa blihen e shiten dollari dhe euro, çfarë
Në tregun e këmbimit valutor sot një dollar amerikan do blihet me 99.3lekë dhe do shitet me 101.1 lekë.

Monedha evropiane sot do blihet me 107.4 lekë dhe do shitet me 108.5 lekë, ndërsa franga zvicerane do blihet me 111.5 lekë dhe do shitet me 113.1 lekë.

Ndërkohë paundi britanik sot në tregun shqiptar të këmbimit valutor do blihet me 124.4 lekë dhe do shitet me 126 lekë.