Këmbimi valutor/ Me sa blihen e shiten dollari dhe euro, çfarë ndodh me monedhat e tjera

8 Shtator 2023, 07:49 / EKONOMI ALFA PRESS

Këmbimi valutor/ Me sa blihen e shiten dollari dhe euro, çfarë

Në tregun e këmbimit valutor sot një dollar amerikan do blihet me 99.8 lekë dhe do shitet me 101 lekë.

Monedha evropiane sot do blihet me 107 lekë dhe do shitet me 107.9 lekë, ndërsa franga zvicerane do blihet me 111.1 lekë dhe do shitet me 112.3 lekë.

Ndërkohë paundi britanik sot në tregun shqiptar të këmbimit valutor do blihet me 123.8 lekë dhe do shitet me 125.1lekë.

Po ndodh...