Këmbimi valutor/ Me sa blihen e shiten dollari dhe euro, çfarë ndodh me monedhat e tjera

12 Shtator 2023, 07:30 / EKONOMI ALFA PRESS

Këmbimi valutor/ Me sa blihen e shiten dollari dhe euro, çfarë
Në tregun e këmbimit valutor sot një dollar amerikan blihet me 98.8 lekë dhe shitet me 100.1 lekë.

Monedha evropiane euro sot do blihet me 106.3 lekë dhe do shitet me 107.1 lekë, ndërsa franga zvicerane do blihet me 110.3 lekë dhe do shitet me 111.6 lekë.

Ndërkohë paundi britanik sot do blihet në tregun shqiptar me 123.2 lekë dhe do shitet me 124.5 lekë.

Po ndodh...