Këmbimi valutor/ Me sa blihen e shiten dollari dhe euro, çfarë ndodh me monedhat e tjera

13 Shtator 2023, 07:49 / EKONOMI&SOCIALE ALFA PRESS

Këmbimi valutor/ Me sa blihen e shiten dollari dhe euro, çfarë

Në tregun e këmbimit valutor sot një dollar amerikan blihet me 98.5 lekë dhe shitet me 99.8 lekë.

Monedha evropiane euro sot do blihet me 106 lekë dhe do shitet me 106.8 lekë, ndërsa franga zvicerane do blihet me 109.8 lekë dhe do shitet me 111.1 lekë.

Ndërkohë paundi britanik sot do blihet në tregun shqiptar me 122.4 lekë dhe do shitet me 123.8 lekë.