Këmbimi valutor/ Me sa blihen e shiten dollari dhe euro, çfarë ndodh me monedhat e tjera

15 Shtator 2023, 07:32 / EKONOMI ALFA PRESS

Këmbimi valutor/ Me sa blihen e shiten dollari dhe euro, çfarë
Në tregun e këmbimit sot një dollar amerikan blihet me 99.4 lekë dhe shitet me 101 lekë.

Monedha evropiane euro sot do blihet me 106.5 lekë dhe do shitet me 108 lekë, ndërsa franga zvicerane do blihet me 110.5 lekë dhe do shitet me 112 lekë.

Ndërkohë paundi britanik sot do blihet në tregun shqiptar me 123 lekë dhe do shitet me 124.6 lekë.

Po ndodh...