Këmbimi valutor/ Me sa blihen e shiten dollari dhe euro, çfarë ndodh me monedhat e tjera

18 Shtator 2023, 07:31 / EKONOMI ALFA PRESS

Këmbimi valutor/ Me sa blihen e shiten dollari dhe euro, çfarë
Në tregun e këmbimit valutor shqiptar sot një dollar amerikan do blihet me 99.3 lekë dhe do shitet me 100.5 lekë.

Euro do blihet me 106 lekë dhe do shitet me 106.9 lekë, ndërsa franga zvicerane do blihet me 110 lekë dhe do shitet me 111.2 lekë.

Ndërkohë paundi britanik në tregun shqiptar do blihet me 122.2 lekë dhe do shitet me 123.4 lekë.

Po ndodh...