Këmbimi valutor/ Me sa blihen e shiten dollari dhe euro, çfarë ndodh me monedhat e tjera

9 Nëntor 2023, 07:31 / EKONOMI&SOCIALE ALFA PRESS

Këmbimi valutor/ Me sa blihen e shiten dollari dhe euro, çfarë
Në tregun e këmbimit valutor sot një dollar amerikan do blihet me 97.7 lekë dhe do shitet me 98.7 lekë.

Euro sot në tregun shqiptar të këmbimit valutor do blihet me 104.3 lekë dhe do shitet me 105 lekë.

Ndërkohë franga zvicerane do blihet me 107.7 ekë dhe do shitet me 108.7 lekë.

Ndërsa paundi britanik do blihet me 119.1 lekë dhe do shitet me 120.5 lekë.