Këmbimi valutor/ Me sa blihen e shiten dollari dhe euro, çfarë ndodh me monedhat e tjera

12 Nëntor 2023, 08:22 / EKONOMI&SOCIALE ALFA PRESS

Këmbimi valutor/ Me sa blihen e shiten dollari dhe euro, çfarë

Monedha e euros shitet sot me 104.8 lekë.

Dollari amerikan këmbehet me 98.5 lekë.

Paundi britanik kap sot vlerën e 120 lekëve.

Dollari kanadez këmbehet në tregun valutor me 72 lekë.

Franga zvicerane kap vlerën e 108.5 lekëve.

Dhe së fundmi jeni japonez, shitet me 0.64 lekë.

Po ndodh...

ide

receta Alfa

shërbime

  • POLICIA129
  • POLICIA RRUGORE126
  • URGJENCA112
  • ZJARRFIKESJA128