Këmbimi valutor/ Me sa blihen e shiten dollari dhe euro, çfarë ndodh me monedhat e tjera

15 Nëntor 2023, 07:31 / EKONOMI&SOCIALE ALFA PRESS

Këmbimi valutor/ Me sa blihen e shiten dollari dhe euro, çfarë
Në tregun e këmbimit valutor sot një dollar amerikan do blihet me 95.7 lekë dhe do shitet me 97.2 lekë.

Euro sot në tregun shqiptar të këmbimit valutor do blihet me 103.8 lekë dhe do shitet me 104.5 lekë.

Ndërkohë franga zvicerane do blihet me 106.6 lekë dhe do shitet me 108 lekë.

Ndërsa paundi britanik do blihet me 118.5 lekë dhe do shitet me 120 lekë.

Po ndodh...