Këmbimi valutor/ Me sa blihen e shiten dollari dhe euro, çfarë ndodh me monedhat e tjera

19 Nëntor 2023, 08:37 / EKONOMI&SOCIALE ALFA PRESS

Këmbimi valutor/ Me sa blihen e shiten dollari dhe euro, çfarë

Në tregun e këmbimit valutor sot një dollar amerikan do blihet me 94.4 lekë dhe do shitet me 99.4 lekë.

Euro sot në tregun shqiptar të këmbimit valutor do blihet me 102 lekë dhe do shitet me 107 lekë.

Ndërkohë franga zvicerane do blihet me 105.8 lekë dhe do shitet me 110.8 lekë.

Ndërsa paundi britanik do blihet me 115.7 lekë dhe do shitet me 120.7 lekë.

ide