Këmbimi valutor/ Me sa blihen e shiten dollari dhe euro, çfarë ndodh me monedhat e tjera

20 Nëntor 2023, 07:30 / EKONOMI&SOCIALE ALFA PRESS

Këmbimi valutor/ Me sa blihen e shiten dollari dhe euro, çfarë
Në tregun e këmbimit valutor sot një dollar amerikan do blihet me 94.8 lekë dhe do shitet me 95.9 lekë.

Euro sot në tregun shqiptar të këmbimit valutor do blihet me 103.5 lekë dhe do shitet me 104.1 lekë.

Ndërkohë franga zvicerane do blihet me 106.4 lekë dhe do shitet me 107.7 lekë.

Ndërsa paundi britanik do blihet me 117.4 lekë dhe do shitet me 119.5 lekë.