Këmbimi valutor/ Me sa shiten dhe blihen dollari dhe euro. Çfarë ndodh me monedhat e tjera

5 Mars 2023, 08:33 / EKONOMI&SOCIALE ALFA PRESS

Këmbimi valutor/ Me sa shiten dhe blihen dollari dhe euro.

Në tregun e këmbimit valutor sot një dollar amerikan do të blihet me 107.9 lekë dhe do të shitet me 108.5 lekë.

Euro do të blihet me 114.7 lekë dhe do të shitet me 115.2 lekë.

Ndërsa paundi britanik sot do të blihet me 129.2 lekë dhe do të shitet me 130.5 lekë

Franga zvicerane këmbehet sot në blerje me 114.6 lekë, ndërsa në shitje me 115.5 lekë

ide

shërbime

  • POLICIA129
  • POLICIA RRUGORE126
  • URGJENCA112
  • ZJARRFIKESJA128