Këmbimi valutor/ Me sa shiten dhe blihen dollari dhe euro. Çfarë ndodh me monedhat e tjera

13 Maj 2023, 08:36 / EKONOMI&SOCIALE ALFA PRESS

Këmbimi valutor/ Me sa shiten dhe blihen dollari dhe euro.

Dollari amerikan këmbehet me 101.7 lekë në blerje dhe 102.8 lekë në shitje.

Euro blihet me 110.7 lekë dhe shitet 111.4 lekë.

Paundi britanik sot blihet me 126.4 lekë dhe shitet me 127.5 lekë.

Franga zvicerane këmbehet sot në blerje me 112.9 lekë, ndërsa në shitje me 114 lekë.

Këmbimi valutor/ Me sa shiten dhe blihen dollari dhe euro.

 

ide

shërbime

  • POLICIA129
  • POLICIA RRUGORE126
  • URGJENCA112
  • ZJARRFIKESJA128