Këmbimi valutor/ Me sa shiten dhe blihen dollari dhe euro. Çfarë ndodh me monedhat e tjera

19 Maj 2023, 08:42 / EKONOMI&SOCIALE ALFA PRESS

Këmbimi valutor/ Me sa shiten dhe blihen dollari dhe euro.

Dollari amerikan këmbehet me 103.6 lekë në blerje dhe 104.6 lekë në shitje.

Euro blihet me 111.8 lekë dhe shitet 112.8 lekë.

Paundi britanik sot blihet me 128.2 lekë dhe shitet me 129.5 lekë.

Franga zvicerane këmbehet sot në blerje me 114.1 lekë, ndërsa në shitje me 115.1 lekë.

ide

shërbime

  • POLICIA129
  • POLICIA RRUGORE126
  • URGJENCA112
  • ZJARRFIKESJA128