Këmbimi valutor/ Me sa shiten dhe blihen dollari dhe euro. Çfarë ndodh me monedhat e tjera

24 Maj 2023, 08:13 / EKONOMI ALFA PRESS

Këmbimi valutor/ Me sa shiten dhe blihen dollari dhe euro.

Dollari amerikan këmbehet me 102.6 lekë në blerje dhe 103.4 lekë në shitje.

Euro blihet me 110.7 lekë dhe shitet 111.4 lekë.

Paundi britanik sot blihet me 127 lekë dhe shitet me 128 lekë.

Franga zvicerane këmbehet sot në blerje me 113.4 lekë, ndërsa në shitje me 114.3 lekë.

Këmbimi valutor/ Me sa shiten dhe blihen dollari dhe euro.

Po ndodh...

shërbime

  • POLICIA129
  • POLICIA RRUGORE126
  • URGJENCA112
  • ZJARRFIKESJA128