Këmbimi valutor/ Me sa shiten dhe blihen dollari dhe euro. Çfarë ndodh me monedhat e tjera

6 Qershor 2023, 08:04 / EKONOMI&SOCIALE ALFA PRESS

Këmbimi valutor/ Me sa shiten dhe blihen dollari dhe euro.

Dollari amerikan këmbehet me 100 lekë në blerje dhe 101.3 lekë në shitje.

Euro blihet me 107.5 lekë dhe shitet 108.4 lekë.

Paundi britanik sot blihet me 124 lekë dhe shitet me 125.5 lekë.

Franga zvicerane këmbehet sot në blerje me 110 lekë, ndërsa në shitje me 111 lekë

Këmbimi valutor/ Me sa shiten dhe blihen dollari dhe euro.

 

Po ndodh...