Çfarë duhet të bëjë lidershipi i PD nëse përsëritet skenari i 6 marsit?

2023-03-19 17:51:44 / POLITIKË ALFA PRESS

Çfarë duhet të bëjë lidershipi i PD nëse

Partia Demokratike zyrtare do të garojë e vetme në zgjedhjet e 14 majit, ndërkohë KQZ refuzoi të regjistronte Sali Berishën në koalicionin “Bashkë Fitojmë”.

Gazetari Ardit Hoxha tha se nëse PD do të përsërisë rezultatin e zgjedhjeve të pjesshme të 6 marsit ky do të ishte një lajm shumë i keq për të djathtën.

Sipas tij, nëse Alibeaj në 14 maj nuk merr dot një rezultat më të mirë se Basha në 6 mars, duhet të tërhiqet dhe t’i hapë rrugën garës për zgjedhjen e lidershipit të ri të PD.

“Do ishte lajm i keq për të djathtën nëse PD do përsëriste rezultatin e zgjedhjeve të pjesshme të 6 marsit. Do shohim si do zhvillohet procesi. Nëse Alibeaj nuk merr dot një rezultat më të mirë se Basha në 6 mars duhet të tërhiqet dhe t’i hapë rrugën garës për zgjedhjen e lidershipit të ri të PD. Nëse ky do jetë i ri fare apo rikthimi i Bashës, kjo duhet parë”, tha gazetari.