Horoskopi ditor 16 mars 2023

16 Mars 2023, 07:12 / JETË ALFA PRESS

Horoskopi ditor 16 mars 2023

Dashi
Të lindur më: 21 Mars - 19 Prill
Është dita e duhur për të kompensuar terrenin e humbur në dashuri. Në punë do të përballeni me zgjedhje të rëndësishme por ka ardhur koha që t’i jepni drejtim jetës suaj profesionale. Ju duhet të kuptoni se në cilën rrugë të shkoni.

Demi
Të lindur më: 20 Prill - 20 Maj
Të enjten do të jeni gjithmonë shumë kritikë ndaj të tjerëve, por nëse i prishni pak muret do të keni mundësi të keni takime shumë interesante. Në punë duhet të jeni të qetë. Më e mira do të vijë së shpejti.

Binjakët
Të lindur më: 21 Maj - 20 Qershor
Dashuria duhet jetuar më me qetësi dhe nëse takoni njerëz të rinj, mos i nënvlerësoni. Në punë tregohuni të hapur ndaj gjërave të reja sepse do ju japin shumë kënaqësi. Jeni shumë të furishëm dhe rrezikoni të bëni gabime.

Gaforrja
Të lindur më: 21 Qershor - 22 Korrik
Hëna është e favorshme prandaj lajme të shkëlqyera në fushën sentimentale. Në punë jeni në kërkim të qetësisë por do të vijë së shpejti. Gjithçka funksionon, ju duhet vetëm pak durim. Gjithçka rregullohet.

Luani
Të lindur më: 23 Korrik - 22 Gusht
Të enjten ky është një moment i mirë për çiftet që duan njëri-tjetrin dhe fundjava do të japë shumë nga ky këndvështrim. Kini kujdes megjithatë në punë sepse mund të mbeteni me një grusht miza në dorë.

Virgjëresha
Të lindur më: 23 Gusht - 22 Shtator
Po kaloni një periudhë paksa të shqetësuar në dashuri, por keni nevojë për pak durim. Në punë, nëse vijnë oferta të komplikuara, mos i pranoni domosdoshmërisht. Vlerësoni të mirat dhe të këqijat përpara se të pranoni, mos u nxitoni.

Peshorja
Të lindur më: 23 Shtator - 22 Tetor
Dashuria mund të jetohet me zemër të lehtë falë një hënë të bukur. Në punë, kushtojini vëmendje aspektit financiar. Kohët e fundit keni shpenzuar përtej mundësive tuaja dhe tani portofoli juaj po qan. Mundohuni të kurseni para dhe mos u zemëroni nëse diçka nuk ju shkon ashtu siç dëshironi.

Akrepi
Të lindur më: 23 Tetor - 21 Nëntor
Bëni kujdes sepse Afërdita dhe Marsi janë paksa kritikë dhe mund të shkaktojnë grindje. Në punë Jupiteri dhe Mërkuri ndihmojnë për të përballuar problemet ligjore.

Shigjetari
Të lindur më: 22 Nëntor - 21 Dhjetor
Në dashuri duhet të jeni të kujdesshëm, veçanërisht nëse kohët e fundit ka pasur keqkuptime. Në punë ndiheni shumë kreativë dhe do keni edhe kënaqësi të mëdha.

Bricjapi
Të lindur më: 22 Dhjetor - 19 Janar
Këtë ditë hëna është në anën tuaj, kështu një lajm i mirë për ata që kërkojnë dikë. Në punë mund të ndiheni nën presion por mos i shtyni angazhimet e marra.

Ujori
Të lindur më: 20 Janar - 18 Shkurt
Sot do keni një nevojë të madhe për t'u qetësuar nga pikëpamja e dashurisë, por për këtë do të duhet të prisni fundin e muajit. Puna është në fazën e rikuperimit.

Peshqit
Të lindur më: 19 Shkurt - 20 Mars
Sot kushtojini vëmendje kësaj dite e cila është paksa e ngatërruar sentimentalisht për shkak të hënës së kundërt. Idetë e mira vijnë në punë falë një tranziti të këndshëm të Jupiterit që duhet shfrytëzuar në maksimum.