Horoskopi për ditën e sotme, 12 nëntor 2023

12 Nëntor 2023, 08:03 / JETË ALFA PRESS

Horoskopi për ditën e sotme, 12 nëntor 2023

Dashi

Do ta gjeni veten duke ëndërruar dhe kjo është diçka e mirë. Lëreni mendjen të lirë. Ju do të merrni njohuri të shkëlqyera kur nuk e kufizoni veten në asnjë mënyrë. Fantazitë tuaja janë shumë të vlefshme – ato do t’ju ndihmojnë të çoni në etapën tjetër karrierën tuaj.

Demi

Mos e firmos kontratën ende. Mos i thuaj po marrëveshjes që po të ofrohet tani. Përdorni disa ditë për të menduar për të dhe merrni parasysh plotësisht pasojat. Nëse angazhoheni tani, do ta gjeni veten në një situatë shumë të vështirë më vonë.

Binjaket

Konsideroni situatën tuaj në një mënyrë të re. Hidhini një vështrim vitit të kaluar dhe pyesni veten se çfarë keni arritur. A i keni arritur qëllimet që i keni vënë vetes? Ndoshta nuk keni vendosur as qëllime. Vlerësoni tani në mënyrë që të përgatiteni për të ardhmen.

Gaforrja

Do ta keni të vështirë të përqendroheni. Mos trajtoni asgjë që kërkon një sasi të madhe fokusi mendor. Prisni deri në një datë të mëvonshme. Aspekti sentimental gjithashtu ka nevojë për pak pushim. Tregoni kujdes me financat.

Luani

Do ta gjeni veten në një mjegull gjatë pjesës më të madhe të ditës. Ju nuk do të kthjelloheni deri në orët e vona të pasdites. Deri në atë kohë, mos i bëni presion vetes për të arritur shumë. Do të mbeteni vetëm me zhgënjim të madh.

Virgjëresha

Merrni kohë për të organizuar punën tuaj të mbetur nga ditët e fundit. Para se të lini gjithçka për në mbrëmje, sigurohuni që të keni në rregull gjithçka që ju nevojitet për nesër. Pak kohë e shpenzuar për të organizuar tani do t’ju kursejë shumë kohë më vonë.

Peshorja

Mos merrni vendime të rëndësishme. Shtyni çdo takim të rëndësishëm. Koka juaj nuk është plotësisht e qëndrueshme dhe çdo lëvizje që bëni nuk do të jetë ashtu siç dëshironi. Nuk ka asnjë fortesë për t’ju mbajtur në tokë. Kjo është një kohë për t’iu përmbajtur detyrave që janë planifikuar tashmë.

Akrepi

Ju nuk mund t’i besoni plotësisht fjalëve të të tjerëve. Njerëzit mund të thonë një gjë tani dhe t’ju premtojnë botës, por për ta përmbushja e këtij premtimi është një histori tjetër. Përfundimi është se ata kanë axhendën e tyre në mendje – jo tuajën. Kujdes.

Shigjetari

Ju keni ndjenjën tuaj të asaj që është e drejtë dhe çfarë është e gabuar. Mos lejoni që të tjerët t’ju largojnë nga ky sistem besimi. Është kritike që të qëndroni të sintonizuar me veten dhe me nocionin tuaj personal të së vërtetës. Mos u varni nga vlerat e njerëzve të tjerë.

Bricjapi

Vazhdoni me detyrat që tashmë janë duke u zhvilluar. Tani nuk është koha për të filluar diçka të re. Besimi juaj është i lartë dhe emocionalisht ndiheni mirë, por në përgjithësi, gjykimi juaj nuk është shumë i shëndoshë. Mos bëni lëvizje të mëdha në këtë moment.

Ujori

Jeni në prag të një përparimi të madh në karrierën tuaj. Mos e prishni këtë mundësi të mrekullueshme. Jo gjithçka është ende në vend. Jini të durueshëm. Sot është një kohë e mirë për të reflektuar mbi të kaluarën dhe për të marrë shënime.

Peshqit

Mos e humbni kohën tuaj me njerëz që nuk e kuptojnë plotësisht situatën tuaj. Të tjerët mund të sillen sikur e dinë se për çfarë po flasin, por e vërteta është se ata nuk kuptojnë plotësisht aq mirë sa ju. Kini kujdes se kë dëgjoni.