Horoskopi për ditën e sotme

29 Shtator 2022, 07:18 / JETË ALFA PRESS

Horoskopi për ditën e sotme

Dashi

Mendimet tuaja janë të qarta, duke krijuar bazën për një pasqyrë të jashtëzakonshme që do të vijë në lidhje me karrierën tuaj. Ju jeni në një pikë fillestare tani. Kjo është një kohë e mirë për të larguar renë e konfuzionit që ju rrethon, në mënyrë që të arrini qëllimet tuaja të vërteta.

Demi

Sot mund të tundoheni të bëni thashetheme për një ose më shumë kolegë. Ndoshta ju ndesheni me dikë nga puna ose ai ose ajo ju telefonon. Mundohuni t’i rezistoni këtij tundimi. Tregohu në formën e duhur. Çdo gjë që thoni tani do t’ju rikthehet përsëri më vonë.

Binjakët

Largojeni mendjen nga puna. Ju meritoni një pushim mendor. Edhe nëse e gjeni veten në punë sot, bëni shumë pushime dhe përpiquni të mos përfshiheni shumë emocionalisht në çdo gjë që bëni. Formoni një ndarje mendore për të mbrojtur veten.

Gaforrja

Parashikimi i javës së ardhshme në punë mund të ndikojë në fundjavën tuaj. Mundohuni ta shmangni këtë duke u kontaktuar me miqtë dhe anëtarët e familjes me të cilët nuk keni biseduar për një kohë. Nëse duhet të shkoni në punë, përpiquni të shijoni shoqërinë e atyre që ju rrethojnë.

Luani

Mos i ngarkoni njerëzit rreth jush me histori të pafundme, strese dhe thashetheme nga puna. Nëse kjo është dita juaj e pushimit, atëherë shijojeni dhe mos ia prishni vetes apo të tjerëve përreth jush. Nëse jeni në punë, merreni me qetësi dhe mos iu nënshtroni stresit.

Virgjëresha

Edhe pse kjo mund të jetë dita juaj e pushimit, mendërisht, mund të mos ndihet aspak si një ditë pushimi. Koka juaj po rrotullohet nga idetë. Shikoni një film me dikë. Ik nga realiteti për një kohë. Nuk jeni në gjendje të përqendroheni apo të mendoni qartë.

Peshorja

Pavarësisht nëse jeni në punë apo jo, duket se nuk mund ta largoni punën nga mendja. Stresi vetëm për mendimin e punës mund t’ju bëjë të dëshironi një ndryshim të madh në atë që bëni. Jeni në një pikë kthese sa I përket aspektit sentimental.


Akrepi

Kjo është një ditë që mund të nxjerrë në pah disa tipare të reja të çuditshme te partneri juaj. Ju mund të keni menduar se e njihni partnerin tuaj nga brenda, por mund të zbuloni se jeni shumë larg bazës. Thjesht mund t’ju duhet të pranoni se i dashuri juaj ka më shumë sesa mund të kishit menduar.

Shigjetari

Kjo ditë sjell me vete një surprizë të mrekullueshme. Ju mund të mos jeni gati për përvojën unike që do t’ju vijë, thjesht sepse nuk do ta kishit imagjinuar kurrë të ishte e mundur. Megjithatë, duket se fati është gati të hapë një rrugë krejt të re. Dhe këtë rrugë nuk do ta kaloni vetëm, por me dikë shumë të veçantë pranë jush.

Bricjapi

Vendosni energjitë tuaja për të bërë diçka kaq të ndryshme sa që kërkon përpjekjet tuaja të kombinuara në të gjitha nivelet për ta bërë atë të funksionojë. Ju mund të zbuloni një ndjenjë krejtësisht të re në aspektin shoqëror, por kjo shoqëri mund të kthehet në diçka speciale.

Ujori

Nëse jeni duke kërkuar për romancë, atëherë dilni nga rutina juaj sot. Energjia e ditës do t’ju motivojë të shkoni më larg, në fusha që mund të mos i keni provuar kurrë më parë. Çdo gjë rrënjësisht e ndryshme mund të sjellë vetëm takimin që keni ëndërruar.

Peshqit

Dashuria mund të kërcejë drejt jush pa asnjë paralajmërim sot, si rrufeja nga hiçi. Energjia e ditës sjell me vete shumë surpriza. Por më e madhja mund të jetë se ky person ju kujton dikë nga e kaluara. Çelësi është të jesh vetvetja. Mos u përpiqni të jeni asgjë tjetër përveç asaj që jeni.

Po ndodh...