Tërmet i fuqishëm në Ekuador, viktima dhe ndërtesa të dëmtuara

18 Mars 2023, 21:05 / KOSOVA & BOTA ALFA PRESS

Tërmet i fuqishëm në Ekuador, viktima dhe ndërtesa të

Një tërmet me magnitudë 6.4 është regjistruar në brigjet e Ekuadorit.

Kjo është bërë e ditur nga Qendra Sizmologjike Evropiane-Mesdhetare. 

Të paktën katër persona humbën jetën dhe disa ndërtesa dhe shtëpi pësuan dëmtime serioze. 

Tërmeti u raportua në një thellësi prej 10 km.

 

ide

shërbime

  • POLICIA129
  • POLICIA RRUGORE126
  • URGJENCA112
  • ZJARRFIKESJA128