"Kurti luan me 5 porta", Kreshnik Spahiu reagon me tone të ashpra ndaj kryeministrit të Kosovës

30 Maj 2023, 22:27 / KOSOVA ALFA PRESS

"Kurti luan me 5 porta", Kreshnik Spahiu reagon me tone të ashpra

Juristi Kreshnik Spahiu është treguar kritik ndaj kryeministrit të Kosovës Albin Kurti duke thënë se ky i fundit po luan me disa porta.

I ftuar në emisionin ‘Now’ me Erla Mëhillin, Spahiu teksa i ka konsideruar ‘trushpëlarë” aktivistët në Kosovë  theksoi se është vetë Kurti që krijoi konfliktin ushtarak, në mënyrë që të mos përballej me  të vërtetën.

“Kurti tjetër gjë u thotë amerikanëve, tjetër gjë francezëve, tjetër gjë u thotë “trushpëlarëve” dhe aktivistëve në Kosovë.  Ky luan me 5 porta. Tani që do vinte momenti i të vërtetës se çfarë ka nënshkruar me Vuçiç, krijoi konfliktin ushtarak”- tha Spahiu.