Zbulohet vendi ku do të mbahet takimi Kurti-Vuçiç

18 Mars 2023, 11:29 / KOSOVA & BOTA ALFA PRESS

Zbulohet vendi ku do të mbahet takimi Kurti-Vuçiç


Takimi mes kryeministrit të Kosovës Albin Kurtit dhepresidentit serb Aleksandër Vuçiç do të mbahet  ish-rezidencaverore e Josip Broz Titos, e cila tashmë është njëkompleks vilash shtetërore. Vila është e fshehur në pyll nënjë kodër rreth gjashtë kilometra larg Ohrit.

Kompleksi i vilave, por edhe rruga Shkup-Ohër, si dhe igjithë qyteti i Ohrit, sigurohet nga një numër i madh ipjesëtarëve të policisë së Maqedonisë së Veriut.

Për takimin e sotëm janë akredituar rreth 200 gazetarë ngae gjithë bota, por nuk u lejohet hyrja në vilën e Biljanës, por bisedimet i ndjekin nga qendra e shtypit në një hotel aty pranë.

 

 

 

Po ndodh...

ide

receta Alfa

shërbime

  • POLICIA129
  • POLICIA RRUGORE126
  • URGJENCA112
  • ZJARRFIKESJA128