A është e vërtetë zonja që kërcen gjatë natës?! E vërteta pas videos që po tmerron njerëzit

19 Prill 2023, 20:04 / MISTERE ALFA PRESS

A është e vërtetë zonja që kërcen gjatë

Nëse e sheh këtë grua, më mirë të vraposh.

Pamjet e një gruaje duke tundur ijet nën dritën e hënës, e quajtur “zonja serbe që kërcen”, janë bërë një sensacion viral në TikTok.

Klipi prej 11 sekondash, i vendosur në muzikë horror, ka tërhequr më shumë se 105.3 milionë shikime që kur u postua në shkurt.

Në mbishkrimin e videos thuhet:Kini kujdes djema.

Postimi vjen tre vjet pasi disa njerëz raportuan se kishin parë një grua të moshuar duke kërcyer në rrugë dhe duke kërcënuar shikuesit me thikë.

Një burim i paidentifikuar për Serbia Today në shtator 2019, ka thënë:

Historia po përhapet me shpejtësi, si foto dhe video ku një grua e veshur me diçka të ngjashme me një kostum kombëtar, sapo shikon njerëzit dhe makina fillon të kërcejë diçka të ngjashme me lëvizjet e folklorit serb. Për t’i bërë gjërat edhe më keq, njerëzit me makina ecin që ajo të largohet nga rruga, dhe kalimtarët mbulohen, pasi ajo mund të nxjerrë thikën që e mban me vete dhe kërcënon njerëzit.

Nuk raportohet për të lënduar. Serbia Today postoi pamje në YouTube për të shoqëruar historinë e saj. The Post kontaktoi me TikToker i cili ndau videon në shkurt. Janë shfaqur klipe të tjera të një gruaje që kërcente duke ndjekur kalimtarët me një objekt në dorë. Një përdorues i mediave sociale spekuloi se gruaja po kontrollohej nga një demon.

Gruaja serbe që kërcen është një grua pa emër që kërcen në rrugë natën. Ajo më pas do të sulmojë këdo që dëgjon ose sheh. Besohet se ajo po kontrollohet nga një demon të cilin mund ta shihni fjalë për fjalë aty. Besohet se ajo është thjesht një zonjë e pafajshme që po kontrollohet nga një demon ose djalli. Pra, ajo aktualisht po punon si shënjestër e djallit për të kryer këto krime. Është shumë e frikshme, nuk do të gënjej.

Një video e postuar në TikTok në fillim të këtij muaji supozohej të zbulonte fytyrën e gruas. Ndërsa përdoruesit e mediave sociale debatojnë nëse pamjet janë të vërteta apo mashtrim ose nëse ka më shumë se një grua disa kanë ofruar pamje gazmore për TikTok, duke e imituar atë.

Po ndodh...

ide