Ambasadorja e BE në Tiranë takon kreun e SPAK

24 Janar 2023, 20:27 / POLITIKË ALFA PRESS

Ambasadorja e BE në Tiranë takon kreun e SPAK

Ambasadorja e Bashkimit Europian në Tiranë, Christiane Hohmann, ka zhvilluar një takim me kreun e ri të SPAK Altin Dumani.

Hohmann ka bërë me dije se BE mbështet plotësisht një SPAK të pavarur dhe efektiv.

Në një psotim në Twitter, ambasadorja e BE theksoi se lufta kundër korrupsionit të nivelit të lartë dhe krimit të organizuar mbetet faktor kyç për  avancimin e  Shqipërisë në rrugën e saj drejt anëtarësimit në BE.

“Shkëmbim i mirë me Kryeprokurorin e ri të #SPAK, Z. Altin Dumani. BE mbështet plotësisht një SPAK të pavarur dhe efektiv.

Lufta kundër korrupsionit të nivelit të lartë dhe krimit të organizuar mbetet faktor kyç për  avancimin e  Shqipërisë në rrugën e saj drejt anëtarësimit në BE”, shkroi ambasadorja në Twiter.

 

Po ndodh...