Basha mbi 2 orë takim me Kolegjin e Kryetarëve: Zgjedhje në të gjithë degët, procesi mbyllet më 31 dhjetor. Mbledh edhe kryesinë e re

13 Shtator 2023, 21:51 / POLITIKË ALFA PRESS

Basha mbi 2 orë takim me Kolegjin e Kryetarëve: Zgjedhje në

Kreu i Partisë Demokratike Lulzim Basha mblodhi Kolegjin e Kryetarëve për rreth 2 orë e 30 minuta, ku në fokus të takimit ka qenë organzimi i degëve, pasi Basha ka zgjedhur edhe ekipin drejtues. 

Kolegji ka vendosur që të zhvillohen zgjedhje në strukturat e PD në të gjithë vendin. Pas takimit me Kolegjin, Basha do zhvillojë takim me anëtarët e kryesisë.  

Pjesë e kryesisë, do të jetë tashmë si Sekretar i Përgjithshëm Enkelejd Alibeaj si dhe 4 nënkryetarët e rinj. 

Për herë të parë në kryesinë e PD futen emra si Xhemal Bushati, i zgjedhur kryetar i Këshillit Kombëtar, apo Gjergji Hani, ish-rivali i Bashës në garën për kreun e Partisë Demokratike.

Kryesia e re u zgjodh më 9 shtator dhe la jashtë të gjithë deputetët, me Gazment Bardhin dhe Jorida Tabakun në krye që kundërshtuan kthimin e Bashës në krye të PD.

ANËTARËT E KRYESISË

Lulzim Basha
Flutura Acka
Kreshnik Collaku
Orjola Pampuri
Roland Bejko
Enkelejd Alibeaj
Xhemal Bushati
Jemin Gjana
Ilir Dervishi
Gentian Gaba
Mirela Karabina
Taulant Zeneli
Endri Hasa
Indrit Sefa
Arber Agalliu
Xhemal Gjunkshi
Gjergj Hani
Rezart Kthupi
Taulanda Jupi
Blendi Sulaj
Edvin Kulluri
Alfrida Marku
Agron Kapllanaj
Andia Ulliri
Anton Koka
Azgan Haklaj
Enriketa Papa
Eralda Tase
Fitim Zekthi
Gazmend Koduzi
Marinela Ziu
Mateo Spaho
Merita Bakiu
Myzafer Elezi
Oriela Nebiaj
Pëllumb Seferi
Selaudin Jakupllari

 

Po ndodh...