Hasa: Basha merr detyrë në KE, marionetat e Berishës nëpër media vetëm sulmojnë

13 Shtator 2023, 10:12 / POLITIKË ALFA PRESS

Hasa: Basha merr detyrë në KE, marionetat e Berishës
Anëtari i kryesisë së Partisë Demokratike, Endri Hasa ka reaguar përmes një statusi në rrjetet sociale në lidhje me shpifjet dhe sajesat që marionetat e Sali Berishës kanë bërë në lidhje me detyrën e re që Këshilli i Europës ngarkoi Bashën.

Reagimi

Marionetat e Berishës nëpër media kanë 24 orë që shpifin dhe sajojnë lloj e soj marrëzirash për detyrën me të cilën e ngarkoi Bashën Këshilli i Europës, që tregon edhe njeherë se non grata mendon vetëm për veten dhe dëmton këdo që e kërcënon.

Lulzim Basha nuk ka nevojë për duartrokitjet e askujt, ai po bën vetëm detyrën e tij, por nëse e kanë të pamundur të gëzohen për një lajm të mirë, vetëm sepse atë detyrë po e kryen Basha, të paktën të gëzohen sepse ai që po e çon përpara këtë punë të rëndësishme është pikërisht një shqiptar, që po vendos në dritë të mirë Shqipërinë në çështjen më të rëndësishme të momentit në rrafshin ndërkombëtar.

Tam tamet le të vazhdojnë, nga zëdhënësit e vjetër dhe të rinj të bunkerit sepse ata kanë hallet e tyre.

Lulzim Basha dhe Partia Demokratike e Shqipërisë do punojnë çdo ditë për Shqiptarët duke i ofruar alternativën dhe profesionistët më të mirë që do ta pozicionojnë Shqipërinë ???????? atje ku e meriton.

Po ndodh...