Basha mesazh ngushëllimi për ndarjen nga jeta të artistit të madh, Ali Oseku

2 Prill 2024, 23:23 / POLITIKË ALFA PRESS

Basha mesazh ngushëllimi për ndarjen nga jeta të artistit të
Kryetari i Partisë Demokratike, Lulzim Basha me anë të një postimi në rrjetet sociale ka shprehur ngushëllime për ndarjen nga jeta të piktorit Ali Oseku. Basha shprehet se Oseku ishte artist i paepur dhe i palodhur.

Postimi 

Lamtumirë Ali Oseku, njeriu ynë i madh, artisti i paepur dhe i palodhur, i cili së bashku me dimensionin modern i dha pikturës shqiptare universin e një krijimtarie unikale si një thesar i çmuar i artit pamor kombëtar. U prehsh në paqe!

Basha mesazh ngushëllimi për ndarjen nga jeta të artistit të

Po ndodh...