E ka me Berishën?/ Belind Këlliçi kujton me nostalgji Sokol Olldashin: Po të ishe ti sot në foltore...

20 Nëntor 2023, 15:25 / POLITIKË ALFA PRESS

E ka me Berishën?/ Belind Këlliçi kujton me nostalgji Sokol

Pikërisht ditën që revolucioni i radhës i Sali Berishës dhe grupit të deputetëve të Gazment Bardhit sërish nuk e pengoj dot Edi Ramën që të vazhdonte i qetë në rrugën e tij në parlament duke kaluar Buxhetin, ish-deputeti Belind Këlliçi ka kujtuar me nostalgji Sokol Olldashin.

Duke nënvizuar kontrastin me udhëheqësit e sotëm të cilët shumica në pushtet as i llogarit edhe kur bëjnë "luftë" me tymuese dhe fishekzjarrë, Këlliçi shkruan se nëse do të ishte sot në Foltore Olldashi, nuk do të kishte shans që pala e Ramës të mos e dëgjonte.

Duket se ky mesazh i tij siluron Sali Berishën, i cili nuk po arrin asnjë lloj imponimi ndaj shumicës së Ramës duke mos qenë më i pari, edhe pas problemeve vetjake dhe familjare që ka aktualisht me drejtësinë.

"Tani do ishte në foltore e do i heshtte të gjithë. Nuk kishte shumicë të mos e dëgjonte Sokolin.

E kam ndjekur nga ekrani dhe unë. I drejtohej kundërshtarëve dhe i depërtonte fjala në kampin tjetër.

Iku shpejt, me nxitim. Iku, por la emrin e mirë. Mungesë e përjetshme.

Një lutje për shpirtin e Sokol Olldashit, në këtë 10 vjetor të largimit të tij", shkruan Këlliçi në një status të shpërndarë këtë të hënë në FB./Alfapress.al

Po ndodh...

ide