Edhe PS si Berisha/ Bledi Çuçi sulmon kreun e SPAK, Altin Dumani: Të shohë punën e tij!

20 Nëntor 2023, 11:00 / POLITIKË ALFA PRESS

Edhe PS si Berisha/ Bledi Çuçi sulmon kreun e SPAK, Altin Dumani:
Kryetari i Grupit Parlamentarë të PS, Bledi Çuçi ka folur menjëherë pas seancës kaotike ku u miratua buxheti 2014. 

Pasi ka folur me superlativa për këtë buxhet Çuçi është pyetur edhe për deklaratën e kreut të SPAK për Komisionet Parlamentare, Alti Dumanit, i cili konfirmoj se për institucionin që ai drejton ato janë të dobishme.

Kësaj pyetje Çuçi i është përgjigjur me ashpërsi dhe gati njësoj me gjuhën e Sali Berishës ndaj SPAK, duke deklaruar që Dumani të shohë punën e tij.

"Dhe përsa i takin opinionit të Dumanit, (Për komisionet), ai është krejt petsonal, drejtuesi i SPAK të bëjë drejtuesin e SPAK, anëtari i Gjykatës Kushtetuese të bëjë anëtarin e Gjykatës Kushtetuese", tha Çuçi.