Kaosi në Kuvend, PS kërkon përjashtimin e 7 deputetëve të Berishës, ja kush janë

11 Dhjetor 2023, 13:07 / POLITIKË ALFA PRESS

Kaosi në Kuvend, PS kërkon përjashtimin e 7 deputetëve

Pas seancës plot tensione ditën e enjte në Kuvend, Partia Socialiste kërkon përjashtimin e 7 deputetëve të Rithemelimit.

Mësohet se PS ka kërkuar përjashtimin nga seanca të Ervin Salianjit, Asllan Dogjanit, Isuf Çela, Bledion Nallbatin dhe Lefter Gështenja. Po ashtu, socialistët kërkojnë përjashtimin e Luan Baçit dhe Xhelal Mziut.

Gjatë seancës së kaluar Rithemelimi vijoi me aksionin e saj, duke bllokuar seancën, ndërsa u hodhën tymuese dhe shashka në sallën e Kuvendit.

 

ide