Kuvend/ Çfarë flitet kur fiket mikrofoni, Rama e kërcënon me gjyqin, Salianji: Je hajdut me çizme

24 Nëntor 2022, 13:28 / POLITIKË ALFA PRESS

Kuvend/ Çfarë flitet kur fiket mikrofoni, Rama e kërcënon

Pas një debati për Portin e Durrësit me deputetin e PD Ervin Salianji, Kryeministri Edi Rama, pasi u fikën mikrofonat, i ka kujtuar gjyqin deputetit që përfshiu edhe ish ministrin e Brendshëm, Fatmir Xhafaj nga ana tjetër kjo është pritur po me akoza dhe ofendime.

Replikat pa mikrofon:

Rama: Ja politikanët që bëjnë politikë me dëshmitarë të sajuar dhe përballet gjykatave si tribun i lirisë

Salianji: Je ndyraq, e ke të papërmbajtshëm gëzimin se po vjedh llokmë të madhe. Je hajdut me çizme.

 

ide