Nuk kishte as 50 lekë në xhep kur e arrestuan”, Berisha mbron me çdo ‘kosto’ Belerin

16 Shtator 2023, 15:09 / POLITIKË ALFA PRESS

Nuk kishte as 50 lekë në xhep kur e arrestuan”, Berisha mbron me

Sali Berisha ka dalë sërish në mbrojtje të kryebashkiakut të zgjedhur të Himarës, Fredi Belerit.

Sipas Berishës, Beleri nuk kishte as 50 lekë në xhep mbrëmjen kur u arrestua.

Berisha theksoi se Beleri u burgos teksa po darkonte dhe sipas tij akuza se u kap në flagrancë duke shpërndarë para, është mashtrim.
“Shikoni se çfarë ndodh në rastin Beleri. Një betejë e paimagjinueshme për t’ia marrë mandatin.
E burgos në mesnatë tek po darkonte, mashtron e thotë se e kapën në flagrantë duke shpërndarë para, në një kohë kur ai nuk kishte as 50 lekë në xhep”, tha  Berisha.

 

Po ndodh...