Paralajmëron Dumani: Do ngremë akuzë ndaj zyrtarëve dhe ish-zyrtareve, asnjë s’ka imunitet

26 Maj 2023, 16:50 / POLITIKË ALFA PRESS

Paralajmëron Dumani: Do ngremë akuzë ndaj zyrtarëve dhe

Kreu i SPAK-ut Altin Dumani, jua bëri të qartë se karriget e pushtetit nuk mund ta pengojnë më drejtësinë.

“Ndikimi tek unë është zero, nuk ndodh. Qoftë kolegë prokurorë, gjyqtarë, të SPAK, GJKKO apo qoftë edhe politikanë që as nuk e marrin mundimin të më telefonojnë apo kërkojë takim, sepse e dinë përgjigjen

Përballë rezervave të deputetëve që i kërkuan më shumë peshkaqenë në tavë, Altin Dumani ju kërkoi durim.

“Kemi raste, do ngremë akuzë ndaj zyrtarëve dhe ish-zyrtareve që kanë shkelur ligjin. Asnjë s’ka imunitet. Na lini kohë. Kemi në hetim disa cështje të rëndësishme dhe koha do të tregojë rezultatin e tyre”
Gjatë raportimit për performancën e vitit që lamë pas,  shefi i SPAK-ut nënvizoi si sukses shtimin e pasurive të sekuestruara të krimit, teksa e përshkroi krimin shqiptar brenda e jashtë vendit si më të sofistikuar, që paratë i transferon në linja sekrete dhe i investon në parajsa fiskale, madje ka linja të drejtpërdrejta me Amerikën Latine për kokainën, tha ai.''

 

Po ndodh...