PD, Bejko: Berisha dhe Rama janë bashkë në aleancën e kullave dhe oligarkëve të përbashkët

20 Nëntor 2023, 14:38 / POLITIKË ALFA PRESS

PD, Bejko: Berisha dhe Rama janë bashkë në aleancën e
Në një reagim në profilin e tij në rrjetin social facebook, nënkryetari i PD-së, Roland Bejko, thotë se Berisha dhe Rama janë aleat të njëri-tjetrit.

“Sa herë Berishës i duhet të përballet me drejtësinë, – shkruan Bejko, – është gati të ndezë zjarr. Sa herë që Edi Ramës i duhet të japë llogari për krimin dhe korrupsionin që i ka mbërthyer qeverinë, i duhet nje aleat zjarrvënës.”

“Rama dhe Berisha janë bashkë sipas parimit, “njëra dorë lan tjetrën,, të dyja lajnë fytyrën e aleancës së kullave me oligarkët e përbashkët.” – përfundon ai.

Më poshtë postim i plotë:

Pas zjarrit të ndezuar sot në parlament, Sali Berisha shpreson t’i shpetojë zjarrit qe SPAK ka ndezur në avllinë e tij.

Sa herë Berishës i duhet të përballet me drejtësinë është gati të ndezë zjarr; sa herë që Edi Ramës i duhet të japë llogari për krimin dhe korrupsionin që i ka mbërthyer qeverinë i duhet nje aleat zjarrvënës.

Tani është koha që Sali Berisha dhe Edi Rama të japnin llogari para SPAK, por në vend të saj, këta të dy në bashkpunim me njlri tjetrin na shfaqin spektaklin e rradhës.

Asnjëri prej tyre nuk ka interes për llogaridhënie në parlament sepse u dalin zbuluar oligarkët e përbashkët që marrin shumicën e parave nga buxheti i shtetit.

Sot do diskutohej në Parlament buxheti i shtetit, ku dhe si do përdoreshin paratë e shqiptarëve për vitin që vjen. Por Berisha me zjarrin që ndezi nuk u dha mundësi shqiptarëve të dëgjonin mbi abuzimet e mundshme financiare që qeveria e Ramës do bëjë në 2024.

Rama dhe Berisha janë bashkë sipas parimit, “njëra dorë lan tjetrën, të dyja lajnë fytyrën e aleancës së kullave me oligarkët e përbashkët”.

Po ndodh...