Rama i dorëzon Presidentit emrin e ri për Shërbimin Informativ Kombëtar

17 Mars 2023, 15:43 / POLITIKË ALFA PRESS

Rama i dorëzon Presidentit emrin e ri për Shërbimin Informativ

Kryeministri Edi Rama nëpërmjet një statusi në “Facebook” ka bërë me dije se I ka propozuar Presidentit Bajram Begaj emrin e ri për Shërbimin Informativ Kombëtar.

Bëhet fjalë për Vlora Hysenin. Gjithashtu kryeministri Rama thekson se Hyseni është një emër që garanci për reformimin e mëtejshëm të shërbimit të inteligjent.

“Sot i paraqita Presidentit të Republikës propozimin për emërimin e Znj.VLORA HYSENI drejtore e Shërbimit Informativ Kombëtar, me besimin e plotë se përgatitja e spikatur, eksperienca e krijuar në vite dhe respekti që zonja Hyseni gëzon në komunitetin ndërkombëtar të inteligjencës, përbëjnë një garanci të plotë për reformimin e mëtejshëm të shërbimit inteligjent shqiptar.”, shkruan Rama.

Po ndodh...

ide

shërbime

  • POLICIA129
  • POLICIA RRUGORE126
  • URGJENCA112
  • ZJARRFIKESJA128