Renditja e Superiores/ Tirana shkëputet në krye, Vllaznia dhe Partizani jashtë “Final Four”

19 Shtator 2023, 17:47 / SPORT ALFA PRESS

Renditja e Superiores/ Tirana shkëputet në krye, Vllaznia dhe

Ndeshjet e javës së katërt të Kategorisë Superiore janë mbyllur me dy sfida shumë interesante dhe rezultate të cilat kanë bërë të qartë se ky sezon mund të ketë çudi jo vetëm në fundin e tij.

Sipas strukturës se si funksionon kampionati i ri rezulton aktualisht se jashtë “FINAL FOUR” për titullin momentalisht janë Vllaznia dhe Partizani.

Vllaznia është mposhtur sot me përmbysje nga Laçi në fushën e këtij të fundit dhe kështu mbetet në kuotën e 5 pikëve në kampionat, por aq sa Partizani me të cilin ndan momentalisht vendin e pestë.

Ndërkaq, kurbinasit bëjnë një kthesë shumë të rëndësishme nën drejtimin e Skerdi Bejzades dhe marrin fitoren e dytë radhazi, duke iu bashkuar tashmë Egnatias në pjesën e sipërme të klasifikimit.

Ndërkaq, Teuta ka bërë një lëvizje të rëndësishme falë fitores 1-0 ndaj Skënderbeut, pasi ekipi i drejtuar nga Longo është në kuotën e 5 pikëve dhe ka marrë një rezultat që i jep më shumë frymëmarrje në vijimin e sezonit.

Lexo edhe:
Skënderbeu bie në Durrës, një 16 vjeçar i jep fitoren e parë Teutës (VIDEO)
Nuk ka fitues në kryeqytet, barazim me gola mes Partizanit dhe Egnatias (VIDEO)

JAVA 4 / REZULTATET

E DIEL (17.09.2023)

ERZENI  2-1 DINAMO

E HËNË (18.09.2023)

KUKËSI 1-2 TIRANA

PARTIZANI 1-1 EGNATIA

E MARTË (19.09.2023)

TEUTA – SKËNDERBEU 1-0

LAÇI – VLLAZNIA 2-1

KLasifikimi:

Renditja e Superiores/ Tirana shkëputet në krye, Vllaznia dhe

 

 

 

 

Po ndodh...