VIDEO/ “Vari…”, harroi se kishte mikrofonin ndezur, gafa e drejtueses së Kuvendit bëhet virale

25 Maj 2023, 16:18 / POLITIKË ALFA PRESS

VIDEO/ “Vari…”, harroi se kishte mikrofonin ndezur, gafa e

Mes debateve të shkaktuara sot në Kuvend sa i takon projektligjit për rritjen e pagave për deputetët dhe ministrat, po ashtu dhe të administratës publike, duket se zëvendëskryetaren e Kuvendit, Ermonela Felajn e kanë ‘tradhtuar’ nervat, duke sharë live.

Teksa vijonte me procesin e votimit në parim dhe nen për nen, Felaj për një çast harroi se kishte hapur mikrofonin dhe tha; ‘vari leshtë!’.

Duket se diçka nuk ka shkuar me disa dokumente, që Felaj i kërkoi sekretares së Kuvendit, por papritur bëri gafën.

 

 

ide