Receta e krapit në tavë

3 Prill 2024, 07:12 / RECETA ALFA ALFA PRESS

Receta e krapit në tavë

4 kg krap

400 gram hudhra

1.5 kg qepë

1 kg domate të buta (për salcën)

4-5 gjethe dafine

Kripë dhe piper

Pak majdanoz

UDHËZIMET

1.Si fillim duhet pastruar shumë mirë peshku. Hiqni lupsat dhe pastroni mirë kokën e krapit. Nuk duhet të ketë gjak dhe ujë.

2.Ndajeni peshkun në disa pjesë dhe i jepni një të skuqur të lehtë. Kështu peshku do të mblidhet ndërsa vajin që mbetet mos e hidhni pasi me të do të përgatitet lëngu i tavës.

3.Skuqni në të qepën e grirë imët. Shtoni hudhrat dhe më pas domatet e qëruara. Trazojini vazhdimisht. Tani shtoni pak uthull, kripë, piper dhe gjethet e dafinës.

4.E lini të ziejë masën për pak minuta. Pasi salca të jetë gati shtoni fetat e krapit. Tani e fusni tavën në furrë me temperaturë 150 gradë celsius.

5.Pas 25 minutash tava e krapit do të jetë gati dhe tani është koha për t’i shtuar majdanozin. Ju bëftë mirë!

 

Po ndodh...