Spinaq në furrë me pana dhe djathë

1 Prill 2023, 08:23 / RECETA ALFA ALFA PRESS

Spinaq në furrë me pana dhe djathë

Përbërësit:

    1 tufë spinaq

    3 luge gjelle vaj ulliri

    50 gr oriz

    3 vezë

    1/2 tufë koper

    120 ml pana

    200 gr djathë kaçkavall

   1 luge gjelle miell misri

    Kripë, piper

Përgatitja:

Kaurdisim me pak vaj ulliri spinaqin derisa të ulë pak vëllimin. Më pas shtojmë orizin e zier paraprakisht dhe koper. E kalojmë gatimin në një tavë të cilën e spërkasim më pak miell misri. Rrahim vezët bashkë me panën. Shtojmë kripë dhe piper dhe këtë masë e hedhim mbi spinaqin. E spërkasim në fund sipërfaqen me djathë kaçkavall të grirë dhe e vendosim tavën në furrë të parangrohur në temperaturën 180 gradë Celsius për 15 minuta. 

 

Po ndodh...