Fitoi zemrat e shqiptarëve, Sihana Haxhnikaj përfundon rrugëtimin në “The Voice Australia”

18 Shtator 2023, 09:27 / SHOWBIZ ALFA PRESS

Fitoi zemrat e shqiptarëve, Sihana Haxhnikaj përfundon rrugëtimin

Sihana Haxhnikaj, konkurrentja shqiptare nga Kosova nuk ka arritur të kualifikohet në raundin tjetër të ‘The Voice Australia’.

Pak javë më parë ajo u bë jehonë në mediat rozë dhe fitoi zemrat e jurisë,evëcanërisht të këngëtares sëfamshme me origjinë shqiptare Rita Ora e cila u entuziazmua kur pa Sihanën në skenë.

Por megjithëse u pëlqye shumë nga publiku australian, Sihana nuk e ka vazhduar rrugëtimin e saj në raundin pasues të spektaklit të njohur të muzikës.

Ajo është eliminuar pasi nuk është votuar mjaftueshëm nga publiku në garën me konkurrentet Gezel Bardossi dhe Elsa Marilyn, të cilat u votuan mjaftueshëm për të shkuar në beteja, por në fund Rita zgjodhi të vazhdonte me Elsan.

Ky është viti i tretë radhazi që Rita Ora zgjidhet të jetë anëtare e jurisë në spektaklin e talenteve “The Voice Australia”.

Po ndodh...

ide

Nga Sidi Hasanaj 20:16 IDE

Pa Drama!

Nga Sidi Hasanaj

shërbime

  • POLICIA129
  • POLICIA RRUGORE126
  • URGJENCA112
  • ZJARRFIKESJA128