“Këtu bëhej orgji e prostitucion”, këngëtarja Valbona Peraj flet për largimin nga Shqipëria: E hodha diplomën në kosh, por jam e lumtur

14 Nëntor 2023, 11:17 / SHOWBIZ ALFA PRESS

“Këtu bëhej orgji e prostitucion”, këngëtarja
Valbona Peraj këngëtarja dhe autorja e shumë këngëve të njohura ishte e ftuar Vila24 me moderatoren Anila Çela ku tregoi për jetën e saj në Amerikë dhe planet e saj për të ardhmen. Valbona tregoi me tone zhgënjyese arsyen e vendimit të largimit nga Shqipëria.

“ Para se të largohesha për në SHBA unë punoja në “Minitrinë e Transporteve” në Drejtorinë e Përgjithshme, pas ndryshimit të qeverive filluan ndryshimet politike, ti je e PD-s ose ti je e PS-s, ma ngushtuan litarin në fyt. Vinin pastrueset bënin shefen, u bë një orgji, një prostitucion në zyrat shtetërore. Këtu të shohin për atë që shohin jo për atë që je. Në Amerikë i kam hedhur diplomat në kosh por jam shumë mirë”- tha Peraj për News24.

ide