Kush është Gena, vajza që Luizi “la jashtë” përpara hyrjes në Big Brother?

20 Mars 2023, 18:59 / SHOWBIZ ALFA PRESS

Kush është Gena, vajza që Luizi “la jashtë”

Më shumë se 80 ditë nga nisja e edicionit të dytë të “Big Brother” , Luiz Ejlli dhe cdo gjë që e rrethon atë është kryefjala e ditës.

Historia e tij e dashurisë me Kiarën, është padyshim një nga raportet më të ndjekura, por duket se jo gjithçka është kaq romantike sa duket.

Panorama.com shkruan se përpara se të dy të bëheshin pjesë e lojës dhe të qenin edhe njëritjetrin brenda, diçka të hapur kanë lënë jashtë.

Vetëm pak javë më parë, “Panorama” shkroi për raportin që këngëtari shkodran kishte lënë jashtë shtëpisë, pak javë se të bëhej pjesë e lojës.

Ndonëse lidhja që Luizi kishte lënë jashtë nuk ishte diçka serioze, miqtë e afërt kanë zbuluar se e kanë shoqëruar shpesh çiftin në tavolina të ndryshme.

Jurgena sipas personave që e njohin nga afër, është edhe ish-partnerja e Luizit, edhe pse nuk kishin shumë kohë që frekuentohedhin.

Para futjes në lojë, këngëtari i ka besuar edhe menaxhimin e tij në rrjetet sociale, por natyrisht pa e ditur se kjo eksperiencë do t’i jepte shumë famë, por edhe një dashurinë brenda formatit çfarë nënkupton edhe ndarjen nga ajo.

Por teksa historia me Kiarën është në ditët më të arta, me plane bashkëjetesë e fëmijësh, historia e tij ka dal edhe njëherë në sipërfaqe.

Bëhet fjalë për Jurgenën, vajzën e famshme që vetë artisti e ka përmendur në lojën e “Big Brother”.

Ai ka thënë se është një vajzë me emrin Jurgena që i menaxhon “Instagram”-in dhe nga ana tjetër gjatë lojës me pyetje ai është përgjigjur se ish e dashura e tij e fundit quhet Gena.

Dy miqtë e tij më të mirë, Mario Deda dhe Joni Ndoja të ftuar në “Fun Club” thanë se ata nuk e njohin ish të dashurën e tij, ndërsa kanë pasur kontakt me Jurgenën që i menaxhon “Instagram”- in.

“Jurgena është shoqja e Luizit që i mban ‘Instagram’-in. Unë kam kontaktuar me të. Genën unë nuk e njoh”, kanë thënë miqtë e këngëtarit, duke mos dashur të japin më shumë detaje rreth kësaj historie.

Vetë vajza në fjalë ka zgjedhur të qëndrojë në heshtje, duke mos folur publikisht as në llogarinë e Luiz Ejllit në lidhje me këto spekulime.

Faqja e këngëtarit, është ndër më aktive, duke publikuar shpesh postime dhe “story”, kryesisht rreth rrugëtimit të tij brenda lojës.

Megjithatë, ai që bie në sy është fakti që rrallë faqja e tij ka postime me Kiarën.

Edhe kur dinamikat në shtëpinë e “Big Brother” kanë përfshirë çiftin, si në debate, ashtu edhe episode romantike, faqja që menaxhohet nga Jurgena nuk i ka pasqyruar në adresën e tij. Krejt ndryshe nga adresa e Kiarës, që shpeshherë publikon foto me Luizin dhe dedikime romantike për të.