Sia zbulon se vuan nga autizmi

31 Maj 2023, 20:57 / SHOWBIZ ALFA PRESS

Sia zbulon se vuan nga autizmi

Këngëtarja e njohur Sia ka zbuluar se është diagnostikuar me spektrin e autizmit.

Këngëtarja australiane ka folur më parë publikisht për vështirësitë e saj dhe kohën që iu desh për t’u shëruar nga alkoolizmi.

Megjithatë, kjo ishte hera e parë që ai donte të fliste hapur për autizmin.

“Askush nuk mund të të njohë dhe të dojë kurrë kur je plot sekrete dhe… jetoni në turp”, shtoi ajo.

“Dhe kur më në fund ulemi në një dhomë plot me të huaj dhe u tregojmë atyre sekretet tona më të thella, më të errëta, më të sikletshme, dhe të gjithë qeshin me ne, dhe ne nuk ndihemi si plehra për herë të parë në jetën tonë, dhe ndjejmë herën e parë në jetën tonë për t’u parë se kush jemi në të vërtetë, atëherë mund të fillojmë të dalim në botë dhe thjesht të funksionojmë si njerëz, si qenie njerëzore me zemër, pa pretenduar se jemi diçka tjetër”, tha Sia.