Taylor Swift publikon albumin e ri teksa fiton çmimin kryesor në MTV

29 Gusht 2022, 14:48 / SHOWBIZ ALFA PRESS

Taylor Swift publikon albumin e ri teksa fiton çmimin kryesor në MTV

Taylor Swift njoftoi një album të ri ndërsa mori çmimin kryesor në MTV Video Music Awards (VMAs) të dielën.

Këngëtarja fitoi disa çmime në këtë event, duke përfshirë videon e lakmuar më të mirë, për All Too Well (Version 10-minutësh).

Swift tha se ishte "shumë e nderuar" që fitoi çmimin dhe shfrytëzoi rastin për t'u treguar fansave albumin e saj të ardhshëm Midnights do të publikohej më 21 tetor.

Fituesit e tjerë përfshinin Billie Eilish dhe Harry Styles, ndërsa Johnny Depp bëri një paraqitje të regjistruar paraprakisht.

Taylor Swift publikon albumin e ri teksa fiton çmimin kryesor në MTV

Sukses i shpejtë

Swift tha se ishte "shumë e nderuar që u njoh" në ceremoni
Swift e bëri njoftimin e saj në momentet e fundit të shfaqjes, e cila u drejtua nga Nicki Minaj, Jack Harlow dhe LL Cool J.

Duke pranuar çmimin kryesor të natës, këngëtarja tha: “Jam shumë e nderuar që jam njohur përkrah artistëve dhe regjisorëve kaq të mrekullueshëm.

“Jam shumë krenar për atë që kemi bërë dhe me çdo sekondë të këtij momenti dhe nuk do të kishim mundur ta bënim këtë film të shkurtër nëse nuk do të ishte për fansat”.

Ajo shtoi: "Unë nuk do të isha në gjendje t'i riregjistroja albumet e mia nëse nuk do të ishit për ju... ju më inkurajuat ta bëja këtë."

Swift aktualisht është duke ri-regjistruar pesë albumet e saj të para në një përpjekje për të rimarrë kontrollin e muzikës së saj, pas një mosmarrëveshjeje me manjatin e muzikës Scooter Braun.

Një version i ri i zgjeruar i All Too Well, video për të cilën fitoi gjithsej tre VMA, u mor nga versioni i ri-regjistruar i albumit të saj Red të vitit 2012.

Videoja për All Too Well, ku interpreton aktorja e Stranger Things, Sadie Sink dhe Dylan O'Brien e Teen Wolf, fitoi gjithashtu regjinë më të mirë dhe videon më të mirë në formë të gjatë.

Swift i tha audiencës: "Për shkak se keni qenë kaq bujare, mendova se mund të ishte një moment argëtues t'ju them se albumi im i ri do të dalë më 21 tetor."

Më vonë ajo publikoi detaje të tjera të albumit në llogarinë e saj në Twitter. Swift e përshkroi albumin e ri si një "koleksion muzike të shkruar në mes të natës, një udhëtim nëpër tmerre dhe ëndrra të ëmbla".

 

Po ndodh...