Korçë/ Reshje shiu dhe dëbore, si është situata e akseve nacionale?

4 Mars 2023, 09:33 / SOCIALE ALFA PRESS

Korçë/ Reshje shiu dhe dëbore, si është situata e

Reshjet e shiut dhe dëborës gjatë natës kanë "pushtuar" gjithë qarkun e Korçës. Gjatë natës së kaluar, janë regjistruar temperatura në vlerat 0 gradë celcius.

Trashësia e dëborës ka arritur deri në 5 cm, teksa është punuar me mjetet borëpastruese për pastrim dhe kriposje.

Në akset rrugore nacionale dhe turistike, nuk ka pasur probleme. Moti është i vrenjtur dhe parashikimi është sërish për reshje shiu.

 

ide

shërbime

  • POLICIA129
  • POLICIA RRUGORE126
  • URGJENCA112
  • ZJARRFIKESJA128