Boksieri shqiptar fiton titullin kampion, Mike Tyson e përshëndet me ‘shqiponjën’

18 Nëntor 2023, 15:29 / SPORT ALFA PRESS

Boksieri shqiptar fiton titullin kampion, Mike Tyson e përshëndet me
Boksieri shqiptar, Ermal Hadribeaj ka arritur të fitojë titullin Ndërkombëtar WBC në peshën super të lehtë përballë Carlos Molina-s.

Hadribeaj triumfoi ndaj kundërshtarit të tij Molina në duelin që zgjati deri në raundin e nëntë, pasi shqiptari fitoi me “KO”.

I pranishëm në komentimin e përballjes ishte dhe legjenda e peshave të rënda në boks, Mike Tyson.
Në momentin e festimit të titullit nga Ermali, Tyson e përshëndeti duke formuar simbolin e shqiponjës me duar.

Po ndodh...

ide

receta Alfa

shërbime

  • POLICIA129
  • POLICIA RRUGORE126
  • URGJENCA112
  • ZJARRFIKESJA128