Hyn në historinë e Zvicrës/ Shaqiri është lojtari i dytë që merr pjesë në 4 Botërore

24 Nëntor 2022, 14:31 / SPORT ALFA PRESS

Hyn në historinë e Zvicrës/ Shaqiri është lojtari i

Me prezencën e tij ndaj Kamerunit, Xherdan Shaqiri hyn në historinë e kombëtares së Zvicrës.

Ish-lojtari i shumë klubet të mëdha europiane, i cili aktualisht luan në kampionatin e MLS-së, ka mundur të marrë pjesë në katër edicione të Kupës së Botës (2010, 2014, 2018 dhe 2022) duke iu bashkuar Valon Behramit.

Lojtari tjetër me origjinë nga Kosova, Behrami, ka zbritur për herë të parë në Kupën e Botës në vitin 2006 dhe e për herë të fundit në vitin 2018.

 

Po ndodh...

shërbime

  • POLICIA129
  • POLICIA RRUGORE126
  • URGJENCA112
  • ZJARRFIKESJA128