Ismajli shkëlqen kundër Interit. Ja pesë legjionarët më të vlerësuar të fundjavës

25 Shtator 2023, 10:30 / SPORT ALFA PRESS

Ismajli shkëlqen kundër Interit. Ja pesë legjionarët më

Portali i njohur “Sofascore” sjell për lexuesit pesë futbollistët kuqezi më të vlerësuar këtë javë.

Vendin e parë e mban Ardian Ismajli. Mbrojtësi i Kombëtares dhuroi një paraqitje fantastike kundër Interit, ku i mohoi një gol të sigurt Darmianit dhe futi në “xhep” Lautaron. Për këtë paraqitje ai u vlerësua me notën 7.7.

Vendin e dytë ndahet nga Ernest Muçi dhe Ivan Balliu, të cilët janë vlerësuar me notën 7.6.

Me notën 7.4 u vlerësua Berat Gjimshiti, i cili ndihmoi Atalantën e tij të mbante portën e paprekur kundër Kaljarit.

Në vendin e pestë ndodhet Etrit Berisha, i cili u tregua vendimtar me ndërhyrjet e tij kundër Interit, edhe pse nuk e shmangu dot humbjen. Për këtë ndeshje, ai u vlerësua me notën 7.3.

Ismajli shkëlqen kundër Interit. Ja pesë legjionarët më

ide